خدمات پس از فروش

شرکت مهندسی کاراسهند با آگاهی از جایگاه خدمات مشتریان و با هدف کمک به افزایش کارایی و بهره وری مجموعه خدماتی را فراخور نیاز صنایع گوناگون تحت عنوان خدمات پس از فروش و در قالب خدمات گارانتی ، تعمیرات و نگهداری و پشتیبانی فروش به خریداران خود عرضه می کند.

کلیه خدمات پس از فروش این شرکت شامل موتورهای کامینز Cummins،پرکینز Perkins، ولوو پنتا VOLVO PENTA  ، Deutz، MWM می باشد .

با انتخاب یک شرکت موفق در زمینه خدمات پس از فروش، شما در حال ساخت یک سرمایه گذاری بزرگ می باشید. به طوری که اطمینان پیدا می کنید ، زمانی که واقعا نیاز به موتور ژنراتور برای تامین برق حیاتی است این نیاز شما بی پاسخ نمی ماند و نیروگاه شخصی شما به واسطه تست های منظم و روزمره اپراتور آموزش دیده شده ، تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و عملکرد صحیح نیروهای خدمات پس از فروش شرکت مهندسی کاراسهند  ، در موقعیت های حساس نیازهای شما را بر آورده نمایند.

امروزه خدمات مشتریان و خدمات پس از فروش مدرن، به عنوان یکی از اصلی ترین خواسته های خریداران محسوب می شود. که خود بهترین ابزار تبلیغاتی برای بازاریابی و فروش محصولات می باشد.

بر همین اساس شرکت  چند نکته مهم در بخش خدمات پس از فروش را سرلوحه خود قرارداده که نه بصورت شعاری بلکه به صورت عملی و اجرایی به انجام آنها می پردازد که به اختصار عنوان می گردد:


اهمیت داشتن پاسخگویی صحیح به تلفن ها و پیگیری تماس های دریافتی

رسیدگی دقیق و کامل به شکایات مشتریان

استفاده از افراد متخصص و یاری رسان و آگاه درهمان زمینه

استفاده از تکنولوژی اطلاعات و ابزار های مدرن

ترفیع سطح اطلاعات مشتریان با برگزاری دوره های آموزشی

راه اندازی محصولات و آموزش اپراتور در محل نصب

سرویس های دوره ای منظم دیزل ژنراتور

گارانتی و ارائه خدمات و تامین قطعات پس از اتمام گارانتی

نحوه ارتباط با واحد خدمات پس از فروش شرکت مهندسی کاراسهند ، تماس تلفنی و یا ارسال Email:info@karasahand.com می باشد که در آن مشتری درخواست خود را به همراه مشخصات کامل دستگاه به دفتر شرکت فکس یا ایمیل می نماید تا ظرف مدت ۲۴ ساعت پیگیری و حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت رفع گردد

این شرکت جهت حفظ کیفیت و سرعت کاری پروژه ها، اقدام به عقد قراردادهای سرویس و نگهداری دوره ای با شرکت های مختلف نموده است که در حال حاضر شرکت های بسیاری از این خدمات بهره مند می باشند.

نصب و راه اندازی اولیه:

راه اندازی و آغاز اولیه موتور ژنراتورها به صورت رایگان بر عهده شرکت مهندسی کارا سهند خواهد بود.

منظور از نصب، عملیات زیر می باشد:

۱ – نصب دستگاه در محل مورد نظر مشتری در چهار چوب استاندارد و ضوابط فنی مورد تایید کمپانی سازنده.

۲ – انجام اتصال کابل های فرمان از ترمینال های برد موتور ژنراتور به تابلو کنترل دستگاه.

۳ – نظارت بر عملیات اجراء منبع اگزوز و لوله کشی خروجی(این بخش شامل دستگاه های فاقد کنوپی OPEN TYPE می باشد)

۴ – راه اندازی و چکاپ اولیه دستگاه.

۵ – آموزش رایگان اپراتور معرفی شده از طرف خریدار، در محل نصب دستگاه.

  • ارائه مدارک دستگاه:

ارائه مدارک تحویلی به همراه دستگاه شامل دفترچه نگهداری ، دفترچه گارانتی، نقشه موتورخانه، نقشه تابلو برق و جداول سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور و یا موتور ژنراتورهای گازسوز به مشتریان است .

  • ضمانت و گارانتی:

شرکت مهندسی کارا سهند کلیه محصولات خود را برای مدت زمان ۱۸ ماه و یا ۱۸۰۰ ساعت مطابق با مندرجات دفترچه گارانتی و شرایط کارکرد استاندارد کارخانجات سازنده ضمانت می نماید.

مواردی که شامل ضمانت و گارانتی می باشد:

شامل تعمیرات و تعویض قطعات در مدت زمان گارانتی بصورت رایگان و بدون دریافت هزینه تعویض و بهای قطعه می باشد.

مواردی که شامل ضمانت نمی باشد:

۱- نصب دستگاه توسط افراد غیر مجاز (به طور کلی هر فرد یا شرکتی که خارج از شرکت مهندسی کارا سهند نسبت به نصب و راه اندازی دستگاه اقدام نماید)

۲- انتخاب دستگاه جهت مصارف بزرگتر از ظرفیت کاری تعریف شده توسط سازنده دستگاه.

۳- انتخاب دستگاه جهت مصارف کوچکتر از ظرفیت کاری تعریف شده توسط سازنده دستگاه.

۴- نصب دستگاه در محل غیر استاندارد و آلوده به مواد شیمیایی و اسیدی که باعث خورندگی و پوسیدگی قطعات دیزل ژنراتور می شود.

۵- تعمیر دستگاه توسط افراد متفرقه و غیر مجاز .

۶-عدم دقت در استفاده و سرویس، نگهداری و همچنین خرابی های ناشی از حمل و نقل و جابجایی دستگاه.

۷-جوشکاری بر روی کلیه نقاط دستگاه و کمکی دادن (باطری به باطری کردن) بدون هماهنگی با واحد فنی شرکت مهندسی کارا سهند . (این عمل می تواند به برد کنترل دستگاه آسیب برساند)

۸- حوادث غیر مترقبه مانند آتش سوزی،زلزله،سیل و….

  • رفع عیوب و نارسایی:

در صورت ایجاد هر گونه اشکال در کار مولد های عرضه شده این شرکت،در کمتر از ۲۴ ساعت در استان تهران و ۷۲ ساعت در سایر استان ها تیم فنی شرکت مهندسی کارا سهند در محل حاضر شده و به رفع آن اقدام خواهند نمود.

  • ارائه خدمات الکترونیکی:

شرکت مهندسی کارا سهند همچنین در راستای توسعه خدمات مشتریان و به منظور کاهش زمان، تسهیل در خدمات و پشتیبانی بهتر مشتریان، اقدام به راه اندازی این پایگاه الکترونیکی نموده است تا بخشی از خدمات خود را نیز بطور آنلاین ارائه نماید. مشتریان می توانند تقاضای خدمات و یا خرید خود را به منظور اخذ استعلام قیمت در بخش ارسال سفارش آنلاین ارسال نمایند.